Co na sebe podle znamení zvěrokruhu?

Každý máme své barvy, které nás v souvislosti s naším slunečním znamením dokážou vyhecovat k výkonu, uklidnit, podnítit naše dovednosti, nebo jen obyčejně přinášet (pocit) štěstí.

Barvy jsou v podstatě odrazem naší aury. Některé nás uklidňují a při každé možné příležitosti po nich automaticky sáhneme, zatímco jiné v nás vyvolávají pochybnosti, někdy až agresi na první dobrou.

Jen pohled na určitý odstín barvy nebo jejich kombinaci v nás pravidelně vyvolává konkrétní, stejný pocit, zatímco v kamarádce nebo manželovi úplně opačný. Proč asi? Kritériem jejich výběru je znamení našeho zvěrokruhu, a tak je dobré zjistit, kterými barvami byste se měly obklopovat a jaké na sobě co nejvíce nosit, aby vám bylo dobře, a jaké naopak omezit.

 

 BERAN  

Vášnivé, loajální znamení, vůdce do morku kosti. Ohnivé znamení, které v sobě nese agresivitu i nadšení, vášeň a sexualitu. Právě pro tyto rysy se k vám hodí červená barva, která vaši osobnost umocňuje a posiluje.

Berani chtějí uspět. Všude. V přátelství, obchodě, lásce… Není snad (možná vedle Lva) soutěživějšího znamení. Jakmile si obléknete něco červeného, nebo se tímto odstínem obklopíte, nic vám nezabrání vyjádřit bez ostychu svůj odvážný názor.

Červená nakopne vaše vůdcovské schopnosti a dodá sebedůvěru. Jsou ale okamžiky, kdy potřebujete svou impulzivní povahu naopak zklidnit. Od toho tu je barva bílá a růžová. Pomáhají vyvažovat ohnivý odstín červené a přinést klid.

Barva, která Beranům klid a štěstí nepřinese, je naopak černá.

RAK & barvy

 BÝK

Býk má za element zemi. Vaší duši dělají dobře pastelové odstíny zemité barvy. Azurová, bledě modrá, hnědá nebo khaki.

Vaše tvrdohlavost vám pomáhá dojít k vytyčenému cíli, protože vládnoucí planeta Venuše vás přitahuje nejen k materialistickým statkům, ale i přírodě a kráse. Právě díky Venuši vám to sluší a sedne v romantických barvách, jakými jsou bílá a krémová nebo růžová. Praktická, smyslná a stálá povaha Býka je právě ve spárech růžové. Symbolizuje přátelský přístup, čestnost i loajalitu. Růžová je spjatá s jemností, romantickými gesty, něhou.

Co vám budeme povídat, že? Zatímco tyto zmiňované barvy ve vás probouzejí to nejlepší, červené byste se měla vyvarovat, protože ve vás může vyvolávat negativitu. Alternativou může k této barvě být kaštanová nebo karmínová.

11

BLÍŽENCI

Temperament a záře na míle daleko. To jsou Blíženci, to jste vy. Máte neobyčejné charisma, které k vám přitahuje pozornost i přátele. Podtrhnete ho odstínem žluté, která sama o sobě srší štěstím.

Blíženci v sobě nosí radost ze života, hravost a optimismus a své silné stránky podpoříte také odstíny zelené, která je spojená s růstem a kreativitou. Pokud se obléknete do černé, růžové, červené nebo bílé, bude vám také dobře.

V hnědé barvě podléhají Blíženci nerozhodnosti a nejistotě.

12

 

RAK

Emocionální a přátelská milovnice přírody, ale v první řadě svojí rodiny, se kterou trávíte čas nejraději. Jste velmi soucitná a intuitivní. Dokážete se vžít do kůže lidí kolem sebe a snažíte se jim pomoci, když vás potřebují.

Umíte být také ale velmi náladová. Někteří Raci během života vypozorují, že právě tato jejich náladovost souvisí s fázemi Měsíce, jeho dorůstáním a ubýváním, protože právě Měsíc znamení Raka ovládá. A právě s měsícem jsou spjaty také vaše barvy - bílá, stříbrná, modrá, mořská zelená, kterou byste na sobě měla nosit i během práce, kde vás uklidňuje. V bílé je pravda a čistota, ale také touha po dokonalosti. Bílá vám pomáhá přemýšlet nad budoucností, které se obáváte. Dobře dělá Rakům také žlutá.

Měla byste se určitě vyhnout červené. Dokáže vás rozveselit, když máte chmury, ale vyvolává ve vás chaos. Stejně tak černá barva je pro citlivé Raky nevhodná pro svou ponurost.

1_2

 LEV

Přesně to, čeho se mají jiní vyvarovat v barvách, Lvům náleží. Červená a červenooranžová. To jsou vaše barvy! Lev je král, ze všech znamení nejvíce sebevědomý. Jeho království ovládá Slunce a jeho touhou je žít naplno. Lvi mívají zpravidla laskavé srdce. Charisma z vás tedy jen cáká.

A právě oranžová a červenooranžová podpoří vaše zdravé ego a zároveň zlepší pocit bytí. Vznešeným a velkorysým Lvicím náleží také barva fialová a zlatá. Potřebujete zářit, chcete plně využít svou inteligenci, přesvědčivost a šarm. Zkrátka oranžová, která má navíc antidepresivní účinky a vyzývá k novým dobrodružstvím, to je vaše barva číslo jedna.

Lvice jsou magické osobnosti, vaši energii, kouzlo a dobrou náladu ale dokážou požírat světlé a pastelové barvy, protože zkrátka nedokážou souznít s vaší náladou.

2_1

 PANNA

Dokážete se skvěle soustředit a zaměřit na detail. Jste často perfekcionistka, trváte na přísném dodržování pravidel a norem a nutíte do toho i všechny ostatní ve své blízkosti. Panny ale nejsou tyrani, naopak oplývají jemností a jemnými způsoby.

Jste velmi inteligentní, i to je důvod, proč vám dělá dobře žlutá a broskvová. Ale také uklidňující šedá. V jednáních vám pomáhá barva modrá, rády přirozeně sáhnete také po zelené. Tyto barvy vám pomáhají se koncentrovat a udržovat harmonii v duši i okolí.

Zapomeňte na černou, pokud chcete zůstat v souladu se svou povahou.

3_1

 

VÁHY

Váhy odpradávna symbolizují rovnováhu a harmonii, a právě to je to, po čem nejvíce toužíte. Po pohodě a klidu.

Zrozenci tohoto znamení jsou fascinováni symetrií. K tomu jim dopomáhá pastelově modrá. K zesílení vaší pečovatelské a milé povahy zase růžová.

Jste činorodé a aktivní. Pokud chcete tuto vlastnost posílit a využít, měly byste sáhnout po zelené. Ta přináší do vašeho života rovnováhu, štěstí, regeneraci, motivaci, ale i peníze. Samozřejmě, nestačí si vzít zelené legíny a vyrazit na poštu pro štos výherních losů.  Ale pokud budete na startu jednoho z nových projektů nebo plánů, zelená vás určitě na cestě k úspěchu dokáže posílit.

Stejně jako Panny byste se měly vyhýbat červené, která by vás mohla zbytečně dráždit.

4_1

ŠTÍR 

Vyznačujete se jasnozřivostí a silnou intuicí. A právě díky svým vlastnostem, díky houževnatosti a vytrvalosti, se budete nejlépe cítit v intenzivních odstínech, jako je černá, kaštanová, červená a tmavě fialová. Pro ostatní znamení málo časté barvy dodávají vaší intuitivní povaze více síly a hloubky. O červené je známo, že evokuje vášeň, přináší lásku a dopřává sexuální apetit. To všechno vás láká a do vašeho života patří.

Duše Štírů je tajuplná. Často až mystická, nezřídka kdy smutná. Černá barva vám tedy pomáhá se neuzavírat do svých myšlenek.

Štíři by (na rozdíl od většiny ostatních znamení) měli omezit světlé barvy a jejich odstíny.

5

STŘELEC

Střelci nejvíce milují svobodu a zkoumání světa. Jsou to velcí dobrodruzi, jsou spravedliví a přátelští. Máte optimistickou povahu a díky tomu jste v životě také velmi horlivé.

Pro váš život je důležitá žlutá a fialová barva. Fialová podporuje vaši pozitivitu a přirozené štěstí. Žlutá vám pomáhá s úspěchem a osobním růstem. Pokud jsou situace, kdy potřebujete zkrotit svoji živelnost, pomůže vám světle růžová. Měla byste mít ve svém šatníku, pracovišti nebo pokoji často zastoupenou i tyrkysovou a modrou barvu. Modrá je sice pro Střelce nezvykle konzervativní a přináší povinnosti (což je pro toto znamení s myšlenkami roztříštěnými do celého světa někdy obtěžující faktor), ale pomůže vám v úspěšném jednání na úřadech. Navíc modrá a tyrkysová jsou symbolem moře, které Střelci milují. Tyrkysová posiluje sebevědomí, uklidňuje mysl a rozvíjí fantazii.

Mezi Střelci najdete také hodně filosofů. Barvu pro vás nevhodnou jsme nenašli. Vaše dobrodružná duše asi nedokáže říct ničemu NE. 

6

KOZOROH

Vládnoucí planetou Kozorohů je Saturn a prvkem země. To znamená, že jste velmi praktické ženy. Jste disciplinované a zodpovědné. Což je typické pro všechna zemská znamení. Jenže Kozorozi jsou k tomu také velmi trpěliví a jdou si za svým cílem.

Vaši praktičnost podtrhne zemitá šedá, která je barvou stability a podporuje vaše odhodlání dotáhnout věci do konce. Na druhé straně, kombinace dvou extrémů jako černá a bílá, zvyšuje vaši kontroverzní povahu. Zrozenci Kozoroha jsou tvrdohlaví, ctižádostiví dříči, kteří se rádi obklopují věcmi černé, hnědé a tmavě zelené barvy. Zelená navíc přináší naději a schopnost regenerace. 

Kozorohům „nesluší“ červená. Můžete ji ovšem nahradit karmínovou nebo kaštanovou.

7

 VODNÁŘ

Nejsvobodomyslnější znamení ze všech. Zdánlivě vodní znamení je ve skutečnosti znamením vzdušným, jehož vládnoucí planetou je Uran. Nejraději věnujete čas a energii svým vášním, tvoření a přemýšlení. Ze všech znamení nejvíce vyzařujete léčivou auru.

Vzhledem k tomu, že jste propojena s vodou a oblohou, vyhovují vám odstíny jako ocelová modř a tyrkysová. Tyrkys je pro vás symbolem rozlehlého prostoru, který pro život potřebujete. Patříte mezi nestálá znamení, která když naplní své srdce a potřeby, jdou za dalšími vůněmi života. Světle modrá barva je klidná, trpělivá a přináší vám zdraví. Naopak tmavě modrá typickou nestálost a deprese. Blízká je Vodnáři také fialová, která je plná mystiky, duchovna a srdečnosti. Fialová navíc pomáhá dosáhnout úspěchu, který je pro váš život důležitý.

Pokud je to možné, měla byste se vyhnout černé barvě, která má tendenci umocnit vaše depresivní myšlenky.

8

RYBY

Přemýšlivé a emocionální Ryby jsou posledním znamením zvěrokruhu. Přitahuje vás poznávání mystických, duchovních i okultních stránek života. Máte mezi všemi ostatními znameními zvěrokruhu maximální schopnost empatie ke všemu živému kolem. Jste kreativní a srdečná.

Lidé v tomto znamení se narodili proto, aby byli milovaní. Milují být zamilovaní. Často se možná potýkáte s nízkým sebevědomím, a tak noste hodně tyrkysovou. Vládne vám Neptun, a tak je vám souzená i jemná mořská zelená a další barvy spjaté s hlubokým oceánem a odstíny barevného života na jeho dně. Tedy zejména žlutá nebo levandulová.

Abyste si uchovala svůj optimismus, měla byste se obklopovat světlejšími odstíny barev a vyhýbat byste se měla těm výrazným, které na vás mohou působit příliš dramaticky.

 

9_1

Zpět do obchodu