Let it slow

LET IT SLOW, LET IT SLOW, LET IT SLOW

Příroda je geniální. To ona nás svými cykly vědomě uzemňuje, uklidňuje, nutí nás přemýšlet. A tak mi prosím dovolte dnes jedno takové zamyšlení, protože si troufám myslet, že s ním budete rezonovat i vy. 

Už od září vstupujeme do času rozjímání a klidu. Zpomalujeme. Zřejmě víc nevědomě než vědomě, protože to vědomé zpomalení dělá nám všem, tak nějak celé planetě, sakra problém. Moc nám to nejde, že? Jsme pořád moc vpředu, a tak nějak přestáváme vnímat, co se děje teď. Naše osobní rovnováha se kamsi vytratila. Naštěstí je tu příroda, která se o naše částečné zpomalení a zaměření se na to podstatné postará sama. Ale co my? Co vy? Jak jste na tom? Je váš život víc fast, nebo více slow? Proč je tak těžké zpomalit?

A jak vůbec zpomalit v době, která je tak strašně moc zrychlená?

 

1074707_673864245959698_339305736_o

 

Koukám z okna a poslouchám Sinatru…

 

Přemýšlím o blížících se Vánocích, o tom, jak všichni zpomalíme, vypneme, jak si užijeme domácí pohody, jídla, jak si užijeme zimy. Všech objetí. Koukám z okna a pouštím si Franka Sinatru…Jeho Let it snow mě nutí myslet si, že do dnešní doby by se hodilo, kdyby svým pohodovým hlasem zpíval spíše

LET IT SLOW, LET IT SLOW, LET IT SLOW Ale, poslechli bychom ho vůbec?

 

Všichni žijeme ve fast světě, máme své fast životy, fast foody, a samozřejmě i fast fashion. Někdy je to tak strašně fast, že se sice necítíme dobře po duši, ale nedokážeme to pojmenovat, neumíme s tím ani pracovat. Jenom cítíme, že je něco jinak, než chceme. Hledáme příčiny, a vůbec nás nenapadne, že největším problémem je jen všudypřítomný materialismus, a pochopitelně rychlost. To, jak jsme obklopeny věcmi bez duše, bez příběhů. Věcmi i módou na jedno použití. Jdeme zcela proti přírodním zákonům a cyklům, ale příroda to nevzdává a pořád nám dává šance. Jenže, na jak dlouho?

A bude s námi mít trpělivost donekonečna?

 

1404943_674423322570457_480132756_o

 

 

Odvážná myšlenka – tahle udržitelná móda

 

Když jsme se pustily do ŠARALÍ, věděly jsme jedno. Že půjdeme naproti udržitelnosti a kvalitě, že nebudeme nabízet oblečení, které se na vás rozpadne, vytahá se a bude vás nutit, abyste si za pár týdnů nebo měsíců musely koupit nové. Je to v dnešní době odvážná myšlenka, ale my neumíme žít bez myšlenky a příběhu.

A tak máme legíny, které jsme vybíraly fakt dlouho, vyzkoušely jich mraky, a nakonec jsme zvolily takové, které jsou nejen krásné, ale i z rozložitelného materiálu – polyamidové příze amni soul, která se po 5 letech na skládce rozloží. Při jejich výrobě jsou dodržovány férové pracovní podmínky, etické i morální standardy. Máme legíny, které nejsou všudypřítomné. Pro někoho možná zbytečnost, pro nás je to součást světa, ve kterém chceme žít.

Mikiny, trička i pomůcky na jógu nám šijí zkušené švadlenky v České republice, jejichž práce je férově ohodnocena.

 

21248547_828359600659140_5720721234031613249_om 

 

Slow = flow

 

Nechceme chrlit nové a nové kolekce, které zastrčíte někam do šatníku, chceme, abyste i na takové oblečení jako jsou legíny a mikiny byly pyšné a vystoupily z davu. A abyste se staly součástí slow udržitelného způsobu života, pokud vás ten fast-život začíná vnitřně trošku štvát.

 

"nezapomínejte, že tím, co si koupíte, určujete nabídku, a můžete podpořit ty, co to dělají správně"

 

 Já nejsem naivní, vím, že se v 21. století všemu „fast“ nevyhneme, ale je fajn dopřát si čas od času pořádné SLOW, začít ho sama utvářet a vrátit do svého života sílu přítomného okamžiku a rovnováhy.

Neumíme změnit všechno. Ale něco rozhodně jo.

 

 

Mějte se krásně, mějte se slow…

 

Daniela ze Šaralí

 

 

Zpět do obchodu